FS820R08A6P2BPSA1
Contact Now
FS820R08A6P2BPSA1
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 820 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Tray
Series : HybridPACK™
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.35V @ 15V, 450A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 750 V
Supplier Device Package : AG-HYBRIDD-1
Mfr : Infineon Technologies
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : Trench Field Stop
Power - Max : 714 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 80 nF @ 50 V
Configuration : Three Phase Inverter
NTC Thermistor : Yes
Base Product Number : FS820R08
Description : IGBT MODULE PACK DRV HYBRIDD-1
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Field Stop Three Phase Inverter 750 V 820 A 714 W Chassis Mount AG-HYBRIDD-1