MG150HF12LEC2
Contact Now
MG150HF12LEC2
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 150 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.5V @ 15V, 150A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : -
Mfr : Yangjie Technology
Operating Temperature : -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 1136 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 9.8 nF @ 25 V
Configuration : Single Switch
NTC Thermistor : No
Description : Transistors - IGBTs - Modules C2
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module NPT Single Switch 1200 V 150 A 1136 W Chassis Mount