VS-GA200SA60UP
Contact Now
VS-GA200SA60UP
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 200 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SOT-227-4, miniBLOC
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.9V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 600 V
Supplier Device Package : SOT-227
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Operating Temperature : -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Collector Cutoff (Max) : 1 mA
IGBT Type : -
Power - Max : 500 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 16.5 nF @ 30 V
Configuration : Single
NTC Thermistor : No
Base Product Number : GA200
Description : IGBT MOD 600V 200A 500W SOT227
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Single 600 V 200 A 500 W Chassis Mount SOT-227