VS-GT150TS065S
Contact Now
VS-GT150TS065S
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 372 A
Product Status : Active
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Box
Series : FRED Pt®
Package / Case : Module
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 1.32V @ 15V, 150A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 650 V
Supplier Device Package : INT-A-PAK IGBT
Mfr : Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Current - Collector Cutoff (Max) : 150 µA
IGBT Type : Trench
Power - Max : 789 W
Input : Standard
Operating Temperature : -40°C ~ 175°C (TJ)
Configuration : Half Bridge Inverter
NTC Thermistor : No
Description : MODULES IGBT - IAP IGBT
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Contact Now
IGBT Module Trench Half Bridge Inverter 650 V 372 A 789 W Chassis Mount INT-A-PAK IGBT